Haber

FSC Yakıt Bedeli

Global piyasalardaki dalgalanma dolayısıyla artan yakıt fiyatları, hava taşımacılık sektörünü olumsuz yönde etkilemektedir. 2007 yılından itibaren havayollarının uyguladıkları akaryakıt ek primleri yüzde yüzden fazla artmıştır. Onur Express tüm dünyada gözlemlenen yakıt fiyatı artışını verdiğimiz kaliteli hizmetin sürekliliğini sağlamak için Rotterdam Petrol Borsasında yayınlanan jet yakıtı galon fiyat endeksine bağlı olarak belirlenen Petrol Farkı ( FSC ) oranında faturalarınıza yüzde olarak yansıtmaktadır. Sektörümüzdeki genel uygulamaların yüzde yirmi civarında olmasına karşın, firmamızın belirlemiş olduğu oran % 17’dir.

Haber

Gelen Kargo Muafiyet Sınırı!

Yurt dışından posta ya da hızlı kargo yoluyla gelen eşyadaki muafiyet sınırı, 150 Eurodan 75 Euroya düşürüldü.

Bakanlar Kurulu, 4458 Sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararda değişiklik yaptı.

Resmi Gazete';de yayımlanarak, yürürlüğe yeni düzenlemede, posta veya hızlı kargo yoluyla gelen eşya ile ilgili önemli değişikliklere gidildi.

Buna göre, Türkiye gümrük bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, bedeli gönderi başına toplam 75 Euroyu geçmeyen eşyaya muafiyet uygulanacak.

Yeni düzenlemede, "ticari miktar ve mahiyet" ayrımı ortadan kaldırılırken, gerçek kişilerin yanı sıra tüzel kişilere gelen eşya da, muafiyet kapsamına alındı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri, PTT ve kargo işletmeleri nezdinde yaptıkları bir araştırmaya göre, yurt dışından posta ya da hızlı kargo yoluyla gelen eşyanın yüzde 95';inin 75 Euronun altında olduğunun belirlendiğini bildirdi.

Haber

Kahramanmaraş´ta Hizmetinizdeyiz!

Uluslararası kargo, kurye, lojistik ve mailing hizmeti veren Onur Ulaşım Gaziantep ofisi ve Kahramanmaraş ofisi ile siz değerli müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır.